Caption | Tvarumas
top of page

Tapome carbon negative – daugiau nei tvarūs

Caption vizija – savo pavyzdžiu keisti rinką. Paslaugų įmonės mažai kalba apie CO2 pėdsaką. Nusprendėm papasakoti, kaip panaikinome saviškį.

Beveik visi ofiso baldai – naudoti. Tie, kuriuos pirkom naujus – iš įmonių, kompensuojančių savo CO2 emisijas.
Rūšiuojam atliekas. Taip, ir baterijas, ir lemputes.
Atsisakėm vandens aparatų – iš krano irgi skanus.

2. Sumažinome

Prieš pirkdami bet kokią prekę ar paslaugą paklausiame savęs „ar tai tvariausias pasirinkimas?“

Visus tiekėjus renkamės pasverdami jų tvarumo įsipareigojimus

Pavyzdžiui: ofiso elektra – iš atsinaujinančių šaltinių, mobilus ryšys – iš tvariausia pripažintos bendrovės, o taksi įmonė CO2 emisijas kompensuoja pati.

Procesas – iš trijų dalių: apskaičiuoti, mažinti, atstatyti. Kelyje vadovavomės GHG protokolu ir tvarumo mentorių patarimais.

1. Apskaičiavome

Mūsų veikla pernai sugeneravo 30 tonų CO2 (iš jų 10 jau kompensavo mūsų tiekėjai). Vidutinis lietuvis sugeneruoja 8-ias. <30 žmonių komanda, bet emisijos kaip keturių. Neblogai! Bet čia nesustojom.

Į emisijų skaičiavimus įtraukėme ir darbuotojų keliones į ofisą ir iš jo. Štai kokius skaičius turime:

Kelionės

Mūsų patirtis

Be to, ką radote čia, turime ir detalius užrašus: kaip viską darėm, ko nepavyko padaryti, kur rasti gerų įrankių. O jus kviečiam pasidalinti šiuo mūsų polapiu su tais, kas jūsų organizacijoje galėtų inicijuoti tvarumo klausimą. Mažu įkvėpsim.
Suprantam, kad esam maža dalis viso gamtosaugos paveikslo, todėl stipriausių mūsų indėliu turbūt taps ne medžiai, o komunikacija. Daugiau žinančių – daugiau sąmoningų.

1 tonai CO2 užrakinti reikia 5,4 medžių. Mes gamtai skolingi 178, bet jau pasodinom virš 1000. Tai ir vadinama carbon negative.

3. Atstatėme balansą

bottom of page